پنجره دوجداره چه مارکی خوبه بهترین برند ایرانی

پنجره دوجداره چه مارکی خوبه بهترین برند ایرانی : پنجره دو جداره یو پی وی سی ایرانی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ امروزه در تمامی خانه ها و ساختمانها شاهد پنجره های دو جداره هستیم که از نفوذ گرد و خاک، سرما و گرما و همچنین سر و صدا به ساختمان جلوگیری میکند و موجب میشود در خانه خود احساس آرامش و راحتی داشته باشیم، علاوه بر این ها موجب زیبایی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان و منزل شما میشود.

پنجره دوجداره چه مارکی خوبه بهترین برند ایرانی

این نوع پنجره ها پروفیل یو پی وی سی برند ایرانی دارد که خود انواع مختلفی از نظر کیفیت و طرح بندی دارد که در این وب سایت میتوانید اطلاعات لازم را در مورد قیمت، نحوه ی اجرا و … داشته باشید پس با ما همراه باشید .این پنجره ها نیز مانند هر چیز دیگری روز به روز در حال تغییر ، پیشرفت و ارتقا هستند و هر روز مدلهای متنوع تر و جدید تری به بازار عرضه می شود که امکان استفاده از این درب و پنجره ها را در فضاهایی که قبلا امکان استفاده نداشتند فراهم می کنند.

همانطور که می دانید و پیشتر هم ذکر آن رفته ، هر پنجره از سه بخش اصلی  :


پروفیل

شیشه

و یراق

تشکیل شده است .

حال چنانچه قصد خرید و اخذ قیمت اولیه در این مقوله دارید ، عناوین بالا را با توجه به راهنمای خرید پنجره مورد ارزیابی قرار دهید .

بررسی پروفیل ، نکته ای اساسی در راهنمای خرید پنجره  :
جهت بررسی پروفیل پس از دریافت تکه ای نمونه از فروشنده ، به ترتیب موارد ذیل را مورد بررسی قرار دهید :

پروفیل پیشنهادی دارای چند حفره عایق کننده است .این تعداد هرچه بیشتر باشد ، پنجره مقاومت بالاتری در شرایط صوتی و دمایی حاد از خود بروز خواهد داد .ضخامت دیواره های خارجی پروفیل نیز از نکات بسیار تعیین کننده در انتخاب پنجره است که در کنار میزان ایستایی و مقاومت پنجره ، میزان عمر مفید یک پنجره دو جداره UPVC به طرز چشمگیری بدان وابسته است .

پروفیل های گرید یک UPVC ، این عدد را در بالای ۳ میل تجربه می کنند و پروفیلهای ضعیفتر گاه تا ۲٫۲ میل هم تقلیل می نمایند .درک این ضخامت بدون ابزار دقیق مهندسی ( کولیس ) هم به سادگی ممکن است ، چرا که پروفیل های ضعیف حتی با فشار دستان شما دچار تغییر شکل ( دفورمه ) می شوند .

گواهی های استاندارد و کیفیت پروفیل را از فروشنده مطالبه نمایید .فروشنده موظف است کد استاندارد پروفیل پیشنهادی خود را به شما ارائه نماید تا به سادگی از احراز شرایط استاندارد آن مطلع شوید .

بررسی شیشه دو و یا سه جداره :
جهت بررسی شیشه هم ضمن درخواست مشخصات کتبی شیشه و با در نظر گرفتن مطالب مهم پیش گفته از فروشنده جهت تطبیق نهایی با محصول دریافتی ، به روش زیر از تولید صنعتی آن اطمینان پیدا کنید :شیشه های پنجره خود را فقط از تولیدات صنعتی شیشه دو جداره بخواهید .

صحت قرارگیری نوارهء جداکنندهء جداره های شیشه ( اسپایسر ) را به خوبی کنترل نمایید تا مطمئن شوید مخرجی برای گاز عایق کنندهء آن وجود نداشته باشد . تحت هیچ شرایطی شیشه های با ضخامت جداره های کمتر از ۶ میل بابت جداره بیرونی و ۴ میل بابت جداره داخلی را نپذیرید ، چرا که این مشخصات حداقل ضخامت مندرج در شرایط بهره وری و استاندارد می باشد .

بخش عمده ای از هر پنجره را شیشه تشکیل می دهد پس حتما شیشه های درجه یک ( فلوت گرید A ) بخواهید . پنچره یو پی وی سی فولکس واگنی و … برخی از انواع این نوع درب و پنجره ها هستند که بسته به نیاز یک نوع از آنها و یا ترکیبی از چند نوع این پنجره ها که مناسب تر باشند مورد استفاده قرار میگیرند .

پنجره دوجداره چه مارکی خوبه

برای محاسبه قیمت درب و پنجره یو پی وی سی مارک ایرانی چندین فاکتور را باید در نظر داشت که بدون در نظر گرفتن این فاکتورها اعلام نرخ قیمت درب و پنجره یو پی وی سی تقریبا امری غیر ممکن است . یکی از این فاکتورها دانستن دقیق ابعاد پنجره است . پنجره ها با ابعاد مختلف قیمتهای متفاوتی دارند از انجاییکه قیمت پنجره دو جداره upvc به میزان پروفیل مصرفی ، مقدار شیشه دوجداره ، یراق آلات و … بستگی دارد یکی دیگر از فاکتورها در نظر گرفتن تعداد باز شو ها بطور دقیق است . همچنین به دلیل انکه نوع فریم پروفیل مصرفی در زمان بازسازی درب و پنجره های قدیمی که اغلب اهنی یا المینیومی هستند با نوع فریم پروفیل مصرفی در ساخت و سازهای جدید متفاوت است بهتر است در ابتدای کار مشخص شود که هدف بازسازی است یا ساخت و ساز، مشخص کردن این مساله براورد قیمت را راحت خواهد کرد.


بهرام پروهان

نويسنده مطلب پنجره دوجداره چه مارکی خوبه بهترین برند ایرانی