انواع پنجره سه جداره لاکچری در شیراز

انواع پنجره سه جداره لاکچری در شیراز: انتخاب مدل پنجره مناسب طراحی و دکوراسیون خانه لاکچری یکی از دغدغه های اکثر افراد است، برای اینکه بتوانید بهترین مدل پنجره سه جداره را برای ساختمان و منزلتان انتخاب کنید بهتر است در این بخش از پنجره ماندگار با انواع مدل پنجره آشنا شوید تا بتوانید انتخاب اصولی و صحیحی داشته باشید. چگونگی انتخاب مدل پنجره برای منزل به خیلی چیزها بستگی دارد از جمله محل قرارگیری آن، شکل و اندازه، عملکرد و مواد تشکیل دهنده آن .

پنجره دوجداره دوحالته

انواع پنجره سه جداره لاکچری در شیراز

مدل پنجره سه جداره مناسب برای دکوراسیون پذیرایی

پنجره کشویی

پنجره حفاظی

پنجره لولا دار

پنجره قیفی

پنجره کشویی

ویژگی اصلی انواع  پنجره های سه جداره کشویی این است که بصورت افقی باز و بسته میشوند و برای خانه هایی که به شکل افقی هستند مناسب است مانند خانه های روستایی. در پنجره های کشویی با حرکت دادن پنجره به سمت دیگر می توانید آن را باز کنید. پنجره های کشویی برای موقعیت هایی که به دنبال یک ورقه شیشه ای یکسان هستید مناسب نیستند.

پنجره حفاظی

پنجره های upvc حفاظی با کمک دستگیره های خود عملکردی مکانیکی دارد و برعکس پنجره های پنجره سه جداره کشویی از بالا باز میشود. از پنجره های حفاظی میتوانید در دکوراسیون های مدرن و سنتی استفاده کنید، یکی از ویژگی های جالب پمجره های حفاظی این است که شما می توانید در روزهای بارانی هم پنجره را باز کنید زیرا از بالا و به سمت بیرون باز می شود.

درب و پنجره دو سه جداره upvc

انواع پنجره سه جداره لاکچری

پنجره لولا دار

پنجره های سه جداره لولا دار جزو رایج ترین و پرطرفدارترین پنجره ها بین معماران است زیرا این نوع پنجره ها یک قاب دارند که به دو طرف باز می شود. برای متصل شدن پنجره و قاب از لولا استفاده میشود که پنجره های لولا دار فقط به سمت بیرون باز می شوند؛ پس بهترین کار این است که این پنجره در فضایی به دور از شلوغی نصب شود زیرا احتمال دار با باز کردن این پنجره بر کسی ضربه ای وارد شود.

پنجره قیفی

پنجره های سه جداره قیفی شباهت زیادی به پنجره های حفاظی دارند تنها تفاوت آن ها این است که سطح پایین آن ثابت است و فقط از بالا باز می شود. امروزه پنجره های قیفی بسیار پرکاربرد و پرطرفدار هستند.پنجره های قیفی بهترین گزینه برای ساختمان ها هستند زیرا به راحتی قابل شستشو هستند و هوای تازه را به خوبی وارد فضا میکنند.

بهرام پروهان

نويسنده مطلب انواع پنجره سه جداره لاکچری در شیراز