خصوصیات پنجره دوجداره و کاربرد آن در ساختمان

خصوصیات پنجره دوجداره و کاربرد آن در ساختمان:با به کار گیری از پوشش لمینیت می توان طرح و رنگ های متفاوتی بر روی پروفیل های پنجره upvc  اجرا کرد. نارسانایی حرارتی pvc و هوابندی و درزگیری پروفیل های در و پنجره دوجداره در روش تولید آن سبب کاستن مصرف انرژی ، کاستن ضریب انتقال حرارت و تعادل حرارتی در درون فضا می شود. ضریب انتقال حرارت در پنجره upvc با شیشه دوجداره ، مابین دو میزان ۱٫۲ و ۲٫۹ ( W/m2.K ) در نظر گرفته می شود .شرکت پنجره ماندگار در کرج آماده خدمت رسانی به شمار مردم عزیز در سراسر ایران است برای سفارشات و مشاوره با کارشناس فروش ما با شماره 09127298086 تماس بگیرید.

خصوصیات پنجره دوجداره و کاربرد آن در ساختمان

به کار گیری از در و پنجره یو پی وی سی سبب بهبود کارایی پنجره دوجداره در  مقابل آلودگی های صوتی و جذب صداهای اطراف و درون فضا می شود. pvc و پروفیل های پنجره upvc دارای مقاومت بسیار زیادی در مقابل حریق و آتش سوزی نسبت به دیگر متریال های پروفیل پنجره می باشند.

پنجره پروفیل آهنی با شیشه تک جداره

پنجره های فلزی به دو دسته پنجره با پروفیل آهنی و پنجره با پروفیل آلومینیومی تقسیم می شود. پروفیل آهنی به علت داشتن میزان ضریب انتقال حرارت بالا و مصرف انرژی زیاد با گذشت زمان کاربرد خود را از دست داده است.

مشخصات پنجره آهنی

ضریب انتقال حرارت در پنجره آهنی با شیشه تک جداره ،مابین دو مقدار ۵٫۸ و ۶٫۹ ( W/m2.K ) در نظر گرفته می شود. همچنین وزن بالای آهن پروفیل های پنجره سبب بالا بردن وزن کلی و کارایی نامناسب ساختمان زمان زلزله می شود. خورندگی و استحکام نبودن در مقابل شرایط جوی پروفیل های آهنی سبب زنگ زدگی پروفیل می شود. حتی با دوجداره نمودن شیشه پنجره های آهنی، به علت عایق نبودن پروفیل آهن ، همچنان انتقال حرارت و صوت صورت می گیرد و این امر نمی تواند کمک چشمگیری به بهبود کارایی پنجره های آهنی کند.

پنجره دوجداره با پروفیل آلومینیومی

آلومینیوم ماده ای است با وزن بسیار کم و دوام بالا در مقابل شرایط جوی و باران، که این امر سبب بالا بردن طول عمر مفید پنجره آلومینیومی می شود. با توجه به مقاومت بالا و محکم بودن آلومینیوم می توان پروفیل های باریک تری نسبت به پروفیل های چوبی و upvc طراحی و تولید کند. در شرایطی که لازم به نورگیری بیشتر در فضا و نیاز به دید وسیع تری به محیط بیرون باشد، این امر بسیار کارایی خواهد بود

بهرام پروهان

نويسنده مطلب خصوصیات پنجره دوجداره و کاربرد آن در ساختمان